مدرسه مجازی شطرنج ICS


خرید اکانت Playchess بازی آنلاین


به سایت آموزشی شطرنج رستمی خوش آمدید هدف این سایت بالابردن سطح اطلاعات شطرنجبازان عزیز می باشد پاسخ به سوالات شما توسط مربی رسمی فدراسیون شطرنج ،روح الله رستمی 09186481980


موضوعات اصلی

ریتینگ نتایج مسایقات


گالری تصاویر مسابقات شطرنج

آخرین مطالب سایت شطرنج رستمی
· کانال پخش زنده سایت شطرنج رستمی[ 0 نظر - 332 مشاهده ]
· فوری/ فیلتر تلگرام و اینستاگرام در تمامی خطوط و بسترهای اینترنت[ 0 نظر - 354 مشاهده ]
· قهرمانی (رپید)شطرنج جهان 2017[ 0 نظر - 249 مشاهده ]
· اولین دوره بلیتس آنلاین زیر 2000[ 0 نظر - 418 مشاهده ]
· ششمین دوره مسابقات بلیتس آنلاین شطرنج[ 0 نظر - 410 مشاهده ]
· پنجمین دوره مسابقات بلیتس آنلاین کشور با حضور اساتید بزرگ[ 0 نظر - 364 مشاهده ]
· چهارمین دوره مسابقات بلیتس کشور[ 0 نظر - 284 مشاهده ]
· سومین دوره بلیتس آنلاین کشور[ 0 نظر - 372 مشاهده ]
· اولین دوره بلیتس آنلاین کشور[ 0 نظر - 428 مشاهده ]
· تلویزیون آنلاین شطرنج رستمی[ 0 نظر - 479 مشاهده ]
· سومین دوره جام فلک افلاک لرستان[ 0 نظر - 9189 مشاهده ]
· فیلم جام جهانی شطرنج 2017 با حضور پوررمضانعلی[ 0 نظر - 463 مشاهده ]
· دانلود انجین کومودو 9و 8 نسخه ویندوز و اندروید 8 Komodo 8 Chess Engine[ 0 نظر - 2314 مشاهده ]
· فایل صوتی مصاحبه با استاد بین المللی آرش روغنی[ 0 نظر - 595 مشاهده ]
· استراتژی آخربازی شطرنج- Endgame Strategy[ 0 نظر - 902 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

نرم افزار های مورد نیاز

جدیدترین منابع آموزشی شطرنج

پخش زنده مسابقات شطرنج

 

پخش زنده مسابقات شطرنج سایت چس بمب

 

پخش زنده مسابقات شطرنج سایت chess24

 

پخش زنده مسابقات شطرنج سایت chessdom


آخرین مطالب وارسالها

فید خوان شطرنج رستمی

rss


رتبه سایت شطرنج رستمی در آلکساوقتی کتاب، بهترین مربی است


 
 


 


«شطرنج» یکی از علمی‌ترین ورزش‌های دنیاست و دسترسی آسان به وسایل اولیه و ساده‌اش حتی در هواپیما یا در قله کوه، سبب گسترش و فراگیری آن در میان مردم دنیا شده و به ‌آن قدمتی 1600 ساله بخشیده است. تاکنون مکتوبات متعددی نیز در حوزه این رشته منتشر شده‌اند.- یادگیری انجام صحیح تکنیک‌ها و تاکتیک‌های شطرنج به گونه‌ای است که ورزشکار این رشته با استفاده از مکتوبات متعدد و متنوع آن، می‌تواند حتی خود را تا بالاترین سطح ارتقا دهد. در واقع، شاید در هیچ رشته‌ای به اندازه رشته ورزشی شطرنج، کتاب نتواند نقش مربی یک ورزشکار را بازی کند. در این گزارش به بررسی تاثیر مطالعه بر عملکرد شطرنجبازان پرداخته شده است.


 
 


دانلود بهترین کتاب های آموزشی شطرنج 


احسان قائم‌مقامی، استاد بزرگ شطرنج ایران، در این‌ باره عنوان می‌کند: «اهمیت مطالعه در این ورزش به‌ویژه در میان ورزشکاران حرفه‌ای شطرنج بسیار چشم‌گیر است، زیرا ورزشکاران می‌توانند علاوه‌بر افزایش و به‌روز کردن دانش ورزشی خودشان، از تجربه‌های بزرگان شطرنج در موقعیت‌های گوناگون آگاهی ‌یابند.»


 


وی می‌افزاید: «میزان مطالعه ورزشکاران این رشته نسبت به ورزشکاران رشته‌های دیگر بسیار بیشتر است و شطرنجبازان معمولا از برنامه روزانه خاصی پیروی می‌کنند که شامل دست‌کم سه ساعت مطالعه کتاب و منابع اینترنتی در کنار بهره‌گیری از برنامه‌های نرم‌افزاری می‌شود.»


 


به عقیده استاد بزرگ شطرنج ایران، شطرنجبازان با مطالعه یافته‌های ورزشکاران باتجربه از جمله یاداشت‌های روزانه آنان، استفاده از آنالیزها، تفکیک‌ها، نظریه‌ها و روان‌شناسی بازی‌های حریفان، سطح آمادگی خودشان را افزایش می‌دهند. 


 


هادی مومنی، مترجم کتاب «آخر بازی کرس» نیز در این ‌باره معتقد است: «در بازی شطرنج حتی ممکن است کتاب و کتابخوانی، نقش مربی را هم برعهده بگیرد. بنابراین، با توجه به اهمیت مطالعه در این ورزش، نویسندگان و مترجمان این آثار هم باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند، به‌ویژه در آثار ترجمه شده که نخست باید کتاب‌های روز دنیا را انتخاب کنند تا کارآیی بیشتری داشته باشند و دیگر آن‌که مترجمان این کتاب‌ها، به ورزش شطرنج تسلط داشته باشند چرا که اگر فضای این رشته ورزشی را حس نکرده باشند، نمی‌توانند مطلب را خوب انتقال دهند.» 


 


از جمله مباحثی که در رشته ورزشی شطرنج جایگاه ویژه‌ای دارد، روان‌شناسی است، موضوعی که می‌تواند به ویژه در تمرکز کردن شطرنجبازان تاثیر فراوانی داشته باشد.


 


قائم‌مقامی درباره مکتوبات حوزه روان‌شناسی شطرنج می‌گوید: «اکنون میلیون‌ها نسخه کتاب با موضوع قوانین و مقررات بازی و محصول نرم‌افزاری وجود دارند، ‌از جمله علم جدید روان‌شناسی شطرنج که در حال توسعه است. روان‌شناسی، توانمندی شناخت شخصیت و افکار رقیب را در وجود ورزشکار ایجاد می‌کند و در پیشبرد اهداف، پیش‌بینی عکس‌العمل و رفتار شطرنج‌باز بسیار موثر است. بنابراین، باید بیشتر مورد توجه مولفان و شطرنجبازان قرار بگیرد.» 


 


مومنی، قهرمان سابق شطرنج ایران نیز در این ‌باره بیان می‌کند: «در حالی که تاکنون تحقیقات زیادی درباره ویژگی‌های بازی شطرنج انجام شده اما به مقوله روان‌شناسی شطرنج و موضوعات مرتبط آن مانند استرس، مسایل روحی و جسمی ورزشکاران شطرنج به‌ویژه شطرنجبازان کودک، کمتر پرداخته شده است. کتاب‌های منتشر شده در این ‌باره بیشتر به تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها بازی می‌پردازند و کمتر به مسایل روحی و روانی شطرنجبازان رده سنی کودکان پرداخته شده است، به‌طوری که در مسابقات طولانی مدت و با توجه به حوصله کم کودکان، شطرنجباز با اتمام ذخیره انرژی بدنش مواجهه می‌شود. نکته‌ قابل توجه دیگری که در علم روان‌شناسی شطرنج باید بیش از پیش به آن توجه شود، این است که همزمان با افزایش سرعت در پیشرفت تکنیک و تاکتیک شطرنج، سرعت بازی نیز کاهش یافته که این امر در کاهش دامنه سنی ورزشکاران شطرنج هم بی‌تاثیر نبوده و میانگین سنی آنان کاهش یافته است. بنابراین، باید به مسایل روحی و جسمی ورزشکاران این رشته بیشتر توجه کرد تا در کشورمان افراد زیر 30 سال پس از بدست ‌آوردن عناوین گوناگون در این حوزه دیرتر به سن بازنشستگی برسند. به نظر من، ضرورت دارد نویسندگان حوزه شطرنج به چنین موضوعاتی بیشتر توجه کنند.»


 


 


شطرنجکتاب شطرنجشطرنج آنلایندانلود کتاب شطرنجمقالات شطرنجآموزش شطرنجعلم شطرنجورزش شطرنجهنر شطرنجمزایای شطرنجروانشتاسی شطرنجروش آموزش شطرنج به کودکانشطرنج رستمیمقالات آموزشی شطرنجمقالات علمی شطرنج

در تاریخ : سه شنبه، 7 مهر ماه، 1394
نویسنده : chessGM
(865 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
تلگرام شطرنج رستمی

قدرتمند ترین موتورهای شطرنج

دانلودموتور قدرتمند شطرنج کومودو Komodo 11.01 نسخه اورجینال 2017

 

استوک فیش 6

 

CHESS PGN


آمار کاربران

دانلودنرم افزار های شطرنج 2017


فروشگاههای شطرنج رستمی

فروشگه لینک دانلودشطرنج

دریافت سریع محصولات

chessok.ir
فروشگاه جدید شطرنج

پرداخت آنلاین و کارت به کارت

shop.chessrostami.ir
خرید پستی پرداخت آنلاین

فروشگاه شطرنج

chessok.shopfa.com
وبلاگ شطرنج رستمی

مطالب آموزشی

chessrostami.loxblog.comورود به سایت
نام کاربری

رمز عبور

کد امنیتی:
کد امنیتی

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .

ویدئو های شطرنج رستمی

تمرین تاکتیک

تمرین تاکتیک
دانلودبروزترین منابع شطرنج