انجمن شطرنجبازان ایران

- [ کنترل پنل مدير انجمن ] - [امروز چهارشنبه, 31 مرداد ماه , 1396 03:14:36]

ورود | عضويت

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: سه شنبه, 12 بهمن ماه , 1394 03:32:01 
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
نماد کاربر
تاريخ عضويت: يکشنبه, 23 اسفند ماه , 1393 04:00:10
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 12 بار
PHP-Wonder
مشخصات
برای پیشرفت قهرمان شطرنج‌باز 12 ساله کشور؛
فیروزجا به مربی خارجی نیاز دارد + فیلم
علیرضا فیروزجا شطرنج‌باز 12 ساله بابلی، از نخبه‌های کشور، با قدرت‌نمایی مقابل برترین‌های ایران‌ و جهان، قهرمان‌ِ کشور شد.
استاد بین‌المللی شطرنج کشورمان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: شطرنج را از هشت سالگی شروع کردم و چهار سال است که حرفه ای کار می کنم. او که دومین بار حضور در مسابقات قهرمان کشوری را تجربه کرده است در این خصوص گفت: سطح این رقابت‌ها بالا بود و برد حریفان کار راحتی نبود اما توانستم با تلاش زیاد عنوان نخست را به دست آورم. قهرمان ایران، شطرنج را زیر نظر مربیان بومی و پایه آغاز کرده و بعد از روزهای آماتوری کار را به طور حرفه‌ای با ورزشکاران نامداری پیگیری کرده است، او در در ادامه افزود: ابتدا کارم را با شهید پناهی و عباسی در پایه آغاز کردم وقتی پیشرفت کردم کارم را با استاد محسن شرباف و سوزن‌کار ادامه دادم.
مشکل درسی ندارم
علیرضا فیروزجا گفت: برای قهرمان شدن در کشور روزی هشت ساعت تمرین می کنم البته وقتی آماتور بودم پنج ساعت کمتر پشت میز تمرین می‌نشستم اما هم اکنون روزی 6 ساعت کار می‌کنم. علیرضا دوم راهنمائی است و انجام تمرین مستمر برایش مشکلی را ایجاد نکرده است، او افزود: خوشبختانه مشکل تحصیلی ندارم اما زمانی که مسابقه دارم غیبت زیاد می کنم و مسئولان مدرسه همکاری لازم را دارند.
خوشحالم که نخبه‌ام
شکست استاد بزرگ شطرنج کشور احسان قائم مقامی توسط نوجوان 12 ساله یکی از شگفتی‌های رقابت‌های قهرمان کشوری امسال بود، علیرضا در این خصوص افزود: از این نتیجه احساس خوبی داشتم البته قائم مقامی استادم است و باید خیلی چیزها از وی یاد بگیرم، توانستم استرسم را کمتر کنم و شکستش دهم، تلاش می کنم سال های بعد هم بتوانم وی را شکست دهم از نخبه بودن در شطرنج احساس خوبی دارم.
حمیدرضا فیروزجا: بچه‌های ایرانی علیرضا را قهرمان کردند
پدر قهرمان شطرنج کشورمان خانواده را مهمترین عامل و محرکِ نوجوانان برای رسیدن به پله‌های ترقی و پیشرفت می‌داند و در این خصوص گفت: خانواده روی رشد بچه ها تاثیر زیادی دارد وقتی به سطح جهانی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که پشت تمامی افراد موفق هم خانواده بوده است. حمیدرضا فیروزجا تصریح کرد: خوشبختانه پشت سر علیرضا علاوه بر خانواده، جامعه شطرنج هم با قدرت هرچه تمام‌تر حضور داشتند وی به خاطر بازی با بچه های ایرانی قهرمان شده است. وی گفت:‌ کارشناسان معتقدند که علیرضا الآن نیاز به مربی خارجی دارد اساتید بزرگ زیادی در ایران هستند که بتوانند وی را برای رسیدن به مقاطع بالا هدایت کنند اما چون همگی آن‌ها هنوز بازی می کنند نمی‌توانند به عنوان مربی کمکی به پسرم کنند بر این اساس برای ماندن در کورس قهرمانی باید علیرضا با مربی خارجی تمرین کند. پدر قهرمان شطرنج کشورمان در ادامه افزود: از جامعه شطرنج تشکر می کنم، امیدوارم این مساله سرآغاز پیروزی‌های بزرگ در آینده‌ای نزدیک باشد. همان‌طور که در فوتبال بازیکنانی چون علی دائی، مهدوی‌کیا، خداداد عزیزی، کریم باقری و... در برهه‌ای از زمان آمدند و با قدرت‌نمائی‌های خود یک پله فوتبال ایران را ارتقاء دادند، امیدوارم در شطرنج هم این اتفاق بیافتد.
خاستگاه شطرنج، ایران است
حمیدرضا فیروزجا گفت: باید به تمام قدرت‌های دنیا ثابت شود که شطرنج برای ایران است و باید ثابت کنیم که بچه‌های ما می‌توانند قهرمان جهان شوند و باید به زودی مسئولان وزارت خانه برای انتخاب رییس برای فدراسیون اقدام کنند تا بچه ها به مدال‌آوری‌های‌شان ادامه دهند.

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

آکادمی آموزش شطرنج از راه دور

عضويت  / ورود

بالا
 جزييات پست     
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است